Piercing i przekłuwanie uszu to bardzo popularny zabieg wykorzystywany od dawna w celu uzyskania perfekcyjnego wyglądu. Teoretycznie ta zmiana w wizerunku wymaga niewiele wysiłku, praktyka jednak pokazuje, że noszenie kolczyków dodaje wdzięku i perfekcyjnie dopełni każdą stylizację. Istnieją dwie metody praktykowane przez kosmetyczki:

  • Przekłuwanie pistoletem – polega na umieszczeniu płatka ucha w małym urządzeniu zaopatrzonym w kolczyk antyalergiczny, który następnie przebija tkankę na wylot. Do zalet niewątpliwie należeć będzie szybkość i bezbolesność, dlatego ta technika polecana jest w przypadku małych dzieci. Niestety, posiada ona również wady. W momencie wykorzystania pistoletu jest zwiększone ryzyko powstania infekcji oraz potencjalnie dłuższy okres gojenia;
  • Przekłuwanie igłą – przy zastosowaniu igły możemy przebić nie tylko płatek, lecz także chrząstkę ucha. Tutaj pojawić się może ból i krew, jednak zazwyczaj nie powoduje większych powikłań w późniejszym czasie. Specjalista w miejsce przekłucia wkłada kolczyk leczniczy.

Higiena to bardzo ważny element całości, gdyż pamiętajmy że mamy do czynienia z ingerencją w ciało. Pełni on istotną rolę przed oraz po zabiegu. Uszy powinny chwilę wcześniej zostać zdezynfekowane, a narzędzia pracy profesjonalisty wysterylizowane lub użyte jednorazowo. Dzięki takiej dbałości o detale unikniemy niepotrzebnego nikomu stresu.

Kolczyki stosowane przez salony wykonane są ze stali chirurgicznej, tytanu lub srebra. Nosi się je od 4-6 tygodni. Należy przemywać miejsce wokół przekłucia – najlepiej środkiem odkażającym. Bezpośrednio po przebiciu unikamy wizyt na basenie, w solarium, czy saunie, wannę zastępujemy prysznicem.

Przeciwwskazania: zmiany chorobowe w okolicach uszu, cukrzyca, epilepsja, zapalenie wątroby, choroby serca, zaburzenia krzepliwości krwi, reakcje uczuleniowe pojawiające się przy styczności skóry z metalem (tytan, srebro, stal chirurgiczna).

Piercing

Dla osób, które bardzo pragną ozdobić ucho wymarzonym kolczykiem, lecz drżą w strachu przed bólem jest szansa aby doszło do spełnienia ów pragnień. Aktualnie funkcjonują kremy z właściwościami znieczulającymi i zastrzyki o takim samym działaniu. To z pewnością przekona tych bardziej wrażliwych na niekomfortowe odczucia.

Piercing uszu należy wykonać w specjalistycznym gabinecie – pod żadnym pozorem nie mogą to być warunki domowe. Wszak chcemy ładnie wyglądać, a nie zaleczać nabyte choroby wynikające z braku odpowiednich pod względem higieny warunków.