Regulacja brwi jest nieinwazyjnym zabiegiem, który sprawi, że oko uzyska ładną oprawę. Zadbanie o tę sferę pozwoli na podkreślenie zalet i ukrycie niedoskonałości. Także odbiór otoczenia pełni tu kluczową rolę. Zbyt cienkie lub – wręcz przeciwnie – krzaczaste brwi powodują efekt sztucznego wyglądu, co wiązać się może z niekoniecznie przychylnymi reakcjami. Dlatego tak bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji względem innych elementów twarzy. Zabieg polecany jest osobom, które marzą o idealnej symetrii. Zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy do czynienia z niesfornymi, źle układającymi się brwiami. Przeciwwskazania: zespół suchego oka, zapalenie spojówek, choroby oczu takie jak zaćma/jaskra, retinopatia cukrzycowa, jęczmień, mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym, zakażenia bakteryjne/wirusowe/grzybicze, stan po zabiegu chirurgicznym wokół oka bądź brwi. Oprawa obrazów Warszawa w sklepie Fotkom.

Wyróżniamy kilka rodzajów regulacji:

  • Regulacja pęsetą – oparta na wyrywaniu pojedynczych włosków, co gwarantuje szczegółowe zajęcie się problemem. Często bywa wykorzystywana jako metoda uzupełniająca w celu udoskonalenia efektu końcowego.
  • Regulacja woskiem – rozgrzany wcześniej do odpowiedniej temperatury wosk jest nakładany na dany obszar, a następnie zrywany szybkim ruchem. Ta technika gwarantuje wolniejsze odrastanie owłosienia.
  • Nitkowanie – polega na użyciu nici o długości 30-40 cm. Podczas wykonywania zabiegu nitki unoszą brwi od razu je wyrywając. Metoda rekomendowana dla kobiet borykających się z problemem skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, czy powstawania zaskórników.
  • Permanentna regulacja brwi – trwałe usunięcie włosków za pośrednictwem światła emitowanego przez laser bezpośrednio w pigment. Powoduje to obumarcie cebulki. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu co kilkanaście miesięcy.

Twarz to „znak rozpoznawczy” każdego człowieka, dlatego należy zwrócić na nią szczególną uwagę i – co najważniejsze – nie eksperymentować! Samodzielnie podjęte działania względem nadania kształtu brwiom nierzadko mogą skończyć się źle. Włoski odrosną, lecz niepotrzebne ryzyko może spowodować znaczne obniżenie nastroju, czy pewności siebie. To jak jesteśmy postrzegani bardzo wpływa na nas samych. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaufanie specjalistom, którzy dzięki posiadanej ogromnej wiedzy w tym temacie przeprowadzą zabieg w pełni profesjonalnie i bezpiecznie. Ułatwi to wcześniejsza, szczegółowa konsultacja, podczas której zostaną omówione najważniejsze detale.

Regulacja brwi