Botox stosują zazwyczaj kobiety w wieku dojrzałym, ale też te które zmagają się z problemem zmarszczek mimicznych. Ma działanie potencjalnie odmładzające, co znacznie wpływa na komfort życia i samopoczucie pań. Posiada też właściwości zaleczające dolegliwości takie jak nadmierna potliwość, bruksizm, czy przewlekłe migreny. Ponadto pomaga w modelowaniu twarzy.

smacznaciastkarnia.pl | fajnaciastkarnia.pl | pysznaciastkarnia.pl | dobraciastkarnia.pl

Przeciwwskazania:

  • schorzenia uwarunkowane genetycznie na podłożu nerwowo-mięśniowym;
  • miejscowe stany zapalne skóry;
  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • problem z krzepliwością krwi;
  • stosowanie niektórych leków (zawierające składniki takie jak: cyklosporyna, galamina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, tubokuraryna, pankuronium, sukcynylocholina, aminoglikozydy);

Terapia botoksem pomaga w pozbyciu się kurzych łapek, lwiej zmarszczki, palacza, zmarszczek poprzecznych czoła, króliczych. Likwiduje oznaki stresu oraz zmęczenia, wyraźnie odmładza, ogranicza pracę gruczołów potowych.

Iniekcja toksyny botulinowej poprzedzona musi być konsultacją ze specjalistą aby zagwarantować osobie zainteresowanej jak największe bezpieczeństwo i wykluczyć ewentualne przeszkody mogące doprowadzić do niechcianych komplikacji. Ilość wstrzykiwanej substancji zależy od indywidualnych uwarunkowań klienta. Wprowadza się ją do mięśni obecnych pod skórą przy zastosowaniu specjalnej mikroigły do tego przeznaczonej. Zabieg przebiega bezboleśnie, dzięki znieczuleniu miejscowemu.

W trakcie pierwszej doby po odbyciu wizyty należy unikać aktywności fizycznej i alkoholu. Przez 2 tygodnie bezpośrednio po iniekcji niewskazane jest chodzenie na basen, saunę lub solarium.

Botoks podawany przez doświadczonego profesjonalistę w adekwatnych ilościach nie powinien powodować unieruchomienia mimiki. Mechanizm polega na blokadzie komunikacji między nerwami i mięśniami twarzy. Efekt utrzymuje się dosyć długo, bo nawet do kilku miesięcy. Pełne rezultaty dostrzeżemy dopiero po kilku dniach, lecz chwilę po również można zauważyć delikatną różnicę.

Botoks

Zabiegi przy zastosowaniu toksyny botulinowej to bardzo opłacalny sposób na poprawę samopoczucia, redukcję nieprzyjemnych dolegliwości i stworzenie lepszego wizerunku niż dotychczas. Dzięki temu odmłodniejemy nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim duchowo. Nie od dziś wiadomo, że zatrzymywanie procesów starzeniowych jest naprawdę pożądane. Nie osiągniemy podobnego wyniku używając zwykłych kremów drogeryjnych. Czasami naturze trzeba dopomóc, stąd zapewne tak wielka popularność botoxu na całym świecie.