Makijaż dla wielu kobiet jest jedną z priorytetowych czynności, które koniecznie muszą wykonać każdego dnia. Niewątpliwie pełni on rolę ozdobną, często też pozwala na ukrycie zbędnych niedoskonałości i wyeksponowanie walorów piękna. Rodzajów make-upu jest tyle, ile różnych okazji do jego nałożenia. Rynek kosmetyczny wręcz obfituje w produkty najróżniejszych marek, spośród których można dowolnie przebierać. Źle zrobiony makijaż co prawda nie wpływa negatywnie na stan zdrowia, ale może budzić irytujące zainteresowanie otoczenia, przez co znacznie spada jakość samopoczucia.

W drogeriach, sklepach specjalistycznych bądź profesjonalnych salonach znajdziemy między innymi: pudry (sypkie, w kamieniu), podkłady (fluidy, pudry w kremie), róże do policzków, cienie do powiek, tusze do rzęs (również wodoodporne), eye-linery, pomadki, błyszczyki, konturówki, lakiery, czy odżywki do paznokci oraz bazy na twarz/oczy w celu utrwalenia efektu.

Rodzaje makijażu:

  • Dzienny – powinien być naturalny, praktycznie niewidoczny, skupiony jedynie na zredukowaniu widoczności mankamentów. Dobrym rozwiązaniem będzie tak zwany „make-up no make-up”;
  • Wieczorowy – stosowany przy większych wyjściach. Tutaj można sobie pozwolić na większą intensywność i ekstrawagancję. Ciemne pigmenty idealnie podkreślą oczy, a kępki rzęs dodadzą mocy uwodzicielskiego spojrzenia. Należy jednak pamiętać by założona kreacja współgrała z tym co na twarzy;
  • Fotograficzny – skupiony w kierunku detali. Każda nieprawidłowość będzie widoczna na zdjęciach, dlatego wymaga niebywałej staranności. Kolorystyka powinna zostać dobrana pod charakter sesji;
  • Permanentny – trwały, wykonywany przez doświadczonego lingeristę. To specjalistyczny zabieg, przy pomocy którego można podkreślić usta, brwi i oczy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas spędzony w łazience, zawsze wyglądając perfekcyjnie. Makijaż permanentny trzeba odświeżać co kilka lat, ponieważ blednie z biegiem czasu.

Nie ma konkretnych przeciwwskazań by stworzyć piękną oprawę buzi przy użyciu kosmetyków – nawet w przypadku osób z alergiami na poszczególne składniki, bowiem istnieją produkty hypoalergiczne. Pojawiają się one, gdy mowa o makijażu permanentnym. Osoby cierpiące na choroby nowotworowe bądź przyjmujące leki przeciwzakrzepowe powinny z niego zrezygnować.

Makijaż

Aby uniknąć efektu karykaturalnego, który spowoduje efekt przeciwny od zamierzonego najlepiej skorzystać z usług wykwalifikowanej kosmetyczki, która dobierze wszystko pod nasz typ urody, okazję i indywidualne upodobania.